Kayseri’de az da olsa bisiklet süren bayanları görmek içimde var olan bisiklet aşkını alevlendiriyordu sürekli. Ben de bu heves ile bir kış günü büyük bir heyecan ve mutlulukla kendime bisiklet aldım.

Bisikletimle olan birlikteliğim Argos Kayseri Bisiklet Grubu ile tanışmamla daha güzel bir hal aldı. Bu bisiklet konusunda yıllarını vermiş profesyonel arkadaşların tavsiyeleri ve yardımları ile önce ilk göz ağrım olan bisikletimi değiştirdim. Bana daha iyi performans sağlayacak ikinci bisikletimi aldım. ARGOS Grubu ve yeni bisikletimle hiç aklıma gelmeyecek yerlere pedal çevirdim. Her birini hatırladığımda yüzümde tebessüm oluşturan güzel anılar biriktirdim.Eve geldiğimde, bu işin sandığım kadar kolay olmayacağını anladım. Dışarıdaki insanlar ne der ne düşünür demeden aileme karşı bisikletimi ve yaptığım sporu savunmam ve onlara benimsetmem gerekiyordu. İnsanların aklındaki tabuları yıkmak için kararlılıkla mücadele etmek gerektirdiğinin de farkındaydım. Bana mutluluk veren özgür hissettiren bu sporu bırakmaya hiç niyetim yoktu. Ailemin beni zamanla anlayacağını, bana destek olacağı arkamda olacaklarını çok iyi biliyordum ve öyle de oldu. Çok istedikten sonra her şeyi başarabileceğimin de ispatıydı aynı zamanda.

Bir yıl boyunca bütün turlara elimden geldiğince katıldım. 20 km’lik tur bile benim için çok zorken 135 km’lik turu başardım ve bunun haklı gurunu yaşadım. Sonrasında Argos Kayseri Bisiklet Grubu’nda yöneticiliğe layık görüldüm. Bir kadın olarak bu olay beni çok mutlu etmiş ve hayatımdaki en özel anlardan biri olmuştur. Şuanda da Argos Bisiklet Derneği’nde yönetici olarak görev yapıyorum. Kayseri’de kadın bisikletçi olarak buradan tüm bayanlara hayallerine gem vurmamalarını ve yeterince isterlerse her şeyi başarabileceklerini söylemek istiyorum.

Evet bayanlar kendimizi gerçekleştirmek için, sağlık için, özgür hissetmek için pedal başına…