“Hayatta elde edebileceklerinizin sınırını, hayal gücünüzün sınırları belirler.” demiş yazar.

Derneğimizin işareti, Erciyes Dağı’nı simgelemesi sebebi ile “/\” şeklindedir.

Aslında bu söz bizim çıkış noktamız oldu. Biz de bir grup bisiklet sever olarak hayal etmeye başladık. İnsanların bisiklete bindiği, düzenli spor yaptığı, çevreyi, hayvanları sevdiği bir şehir ve hatta bir ülke hayal ettik.

Bu doğrultuda Argos Kayseri Bisiklet Grubu’nu kurarak bu alanda etkinlikler yapmaya başladık. Yaklaşık on yıl süren çalışmalarımızdan sonra işi bir adım daha öteye götürerek yine hayallerimizin peşinden giderek Argos Bisiklet Derneğimizi kurduk.

Amacımız kurumsallaşarak Kayseri halkına ve Türkiye’ye bisiklet sporunun ve kültürünün gelişimine katkıda bulunmaktır. Şunu biliyoruz ki gelişmiş ülkelerde bisiklet sporu ve kültürüne çok önem veriliyor. Hatta bir ülkenin gelişmişlik göstergelerinden biri de bisiklet sporu ve kültürüne verilen önemdir.

Kendimizi yani Argos Bisiklet Derneğimizi siz okurlarımıza anlatabilmek ve tanıtmak adına Argos Bisiklet Derneği dergimizi hazırladık. Dergimizin Kayseri halkı başta olmak üzere ulusumuza hayırlı olmasını diler, bisiklet sporu ve kültürü adına farkındalık yaratmasını temenni ederiz.